Членство в Міжнародних організаціях

36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23, морфологічний корпус, 4 поверх, кім.413 тел. +38 (0532) 60-67-61, email: interdep@pdmu.edu.ua • Міжнародна ініціатива Організації Об'єднаних Націй «Academic Impact» (UNAI)

  United Nations Academic Impact – це мережа з понад 1400 університетів зі 145 країн світу, об’єднаних культурою інтелектуальної та соціальної відповідальності. Ініціативу було засновано у 2010 році Відділом інформаційної роботи Департаменту глобальних комунікацій ООН.

  Долучення до Міжнародної ініціативи передбачає щорічне проведення мінімум одного університетського заходу, спрямованого на популяризацію та реалізацію одного або декількох вищезазначених принципів. Крім того, членство в ініціативі надає широкі можливості для міжнародної співпраці у наукових і навчальних проєктах з іншими членами UNAI.

  Більше про діяльність UNAI

 • Велика хартія університетів (Magna Charta Universitatum)

Документ, покликаний відзначати університетські традиції і налагоджувати зв'язки між європейськими університетами, а також бути натхненням для відкриття університетів по всьому світу.

18 вересня 1988 р. під час урочистостей, присвячених 900-річчю Болонського університету — альма-матер європейської вищої освіти, ректори 430 університетів в урочистій обстановці у присутності багатьох представників громадськості, урядовців та духовенства підписали Велику хартію. Цей документ визначає фундаментальні принципи, якими мають керуватись університети, щоб забезпечити розвиток освіти та інноваційний рух у світі, який швидко змінюється. Метою хартії стало відзначення найважливіших цінностей університетських традицій і сприяння тісним зв'язкам між університетами Європи.

Хартія закріплює основні цінності, права та обов'язки університету як ключового інституту суспільства, діяльність якого присвячена визначенню й поширенню найважливіших принципів і знань, наданню суспільству інтелектуальних орієнтирів.

Університети, які підписали Велику хартію університетів

certificate

 • Міжнародна асоціація університетів (IAU);

  Міжнародна асоціація університетів була заснована в 1950 за підтримки ЮНЕСКО. Це всесвітня асоціація , що працює в галузі вищої освіти. У складі асоціації вузи й організації з понад 150 країн світу. Також асоціація співпрацює з іншими міжнародними, регіональними та національними структурами, які також задіяні у сфері освіти. Асоціація ставить своєю метою розвивати принципи свободи і справедливості, людської гідності та солідарності у навчальній діяльності та у сфері розвитку науки, а також сприяти (шляхом міжнародного співробітництва) поліпшенню вищої освіти в цілому.

  Переваги членства в асоціації включають:

  • доступ до грантів програми LEADHER (Програма розвитку лідерських якостей для проведення реформ у галузі вищої освіти);
  • можливість отримати нагороду IAU / Palgrave в галузі дослідження політики вищої освіти;
  • право брати участь у голосуванні під час виборів президента асоціації та членів правління;
  • можливість отримати знижку на участь у конференціях;
  • вільний доступ до наукових статей та доповідей по заходах IAU.

  Офіційний сайт організації: www.iau-aiu.net

 • Європейська Асоціація Університетів (EUA);

  EUA налічує більше ніж 850 членів у 47 країнах, є найбільшою і найповнішою організацією, що представляє університети у Європі. Як представник університетів Європи EUA підтримує і підтримує інтереси окремих установ і сектору вищої освіти в цілому.

  EUA надає членам унікальну можливість вплинути і сформувати європейську політику та ініціативи, що впливають на вищу освіту і наукові дослідженя. У ході своєї роботи і контактів з Європейською Комісією, Парламентом та іншими ключовими установами, які приймають рішення, EUA забезпечує, що інтереси і проблеми університетів будуть взяті до уваги з усіма ключовими сторонами.

  Як представник європейських університетів EUA просуває глобальне партнерство через діалог і проекти та забезпечує присутність європейських університетів по всьому світу.

  Ставши членом EUA, організація або асоціація отримує такі переваги:

  • отримує регулярно оновлювану інформацію про Європейський простір вищої освіти та розвитк науково-технічної політики;
  • запрошується на EUA Щорічні конференції та широкий спектр тематичних заходів з відомими європейськими та міжнародними науковцями;
  • запрошується взяти участ в проектах і дослідженнях має змогу взяти участь у семінарах та практичних заняттях, а також у всіх видах корпоративних заходів;
  • має можливість взяти участь у обміні думками з колегами та провідними експертами про останні тенденції і передові практики з різних областей;
  • має можливість підписатися на регулярні публікації, звіти та аналізи ключових досліджень з вищої освіти;
  • має право на членство у Ради по захисту докторських дисертацій Європейської асоціації університетів (EUA Council for Doctoral Education);
  • має змогу зареєструватися - за пільговою ціною - для оцінки Інституційною програмою (the Institutional Evaluation Programme)

  Офіційний сайт організації: www.eua.be

 • Міжнародна федерація студентів-медиків (IFMSA).

  Більш ніж 60 років IFMSA існувала і керувала студентами-медиками в усьому світі. Міжнародна Федерація Медичних Асоціацій Студентів (IFMSA) була заснована в 1951 році. Вона є найстарішою і найбільшою в світі незалежною організацією, що представляє асоціації студентів-медиків на міжнародному рівні. IFMSA визнається як неурядова організація в рамках системи організації Об'єднаних Націй та Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я, а також співпрацює з Всесвітньою Медичною Асоціацією.

  Основною діяльністю IFMSA є міжнародні клінічні та наукові обміни студентів-медиків та лікарів-інтернів.

  Офіційний сайт www.ifmsa.org