Завдання, функції та планування роботи

36011, м. Полтава, вул. Шевченка, 23 тел.: (05322) 52-78-32, e-mail: navchalniy@pdmu.edu.ua

Загальні завдання покладені на навчальний відділ Полтавського державного медичного університету

• Вивчення вітчизняного та світового досвіду вищої та вищої медичної (фармацевтичної) освіти, розробка рекомендацій з його впровадження.
  • Участь у розробці перспективних планів розвитку університету.
  • Підведення підсумків, аналіз роботи та впровадження інноваційних розробок у навчальну  роботу та навчально-виховний процес факультетів.
  • Координація діяльності структурних навчальних підрозділів і робочих органів університету навчально-методичного спрямування.
  • Участь в організаційній роботі щодо відкриття нових спеціальностей.
  • Участь в роботі з поновлення на навчання  та переведення здобувачів вищої освіти до Полтавського державного медичного університету  з інших  ЗВО України.
  • Забезпечення практичної підготовки фахівців певних спеціальностей.

Планування та організація навчального процесу

• Участь у розробці компоненти Державних стандартів освіти, що створюється  закладом (ОКХ, ОПП) та їх запровадженні у навчальний процес.
  • Розробка сумісно з деканатами (інститутами) робочих навчальних планів за спеціальностями, доведення їх до відома кафедр.
  • Складання графіка навчального процесу (навчальних занять, сесій, навчальних і виробничих практик, канікул) доведення до відома деканатів (інститутів) і кафедр та контроль за його виконанням.
  • Складання розкладу навчальних занять, доведення до відома деканатів (інститутів)  і кафедр та контроль за його виконанням.
  • Участь у плануванні кількості груп на курсах  факультетів, оформлення наказу.
  • Планування педагогічного навантаження на навчальний рік науково-педагогічним працівникам університету та контроль за його виконанням.
  • Участь у складанні проекту штатного розпису науково-педагогічних працівників.
  • Облік погодинної оплати праці викладачів та контроль за звітністю з цього питання.
  • Систематичне інформування деканів (директорів інститутів) та завідувачів кафедр про нові положення, інструкції та інші директивні вказівки з організації навчальної роботи.
  • Координація раціонального використання навчальних приміщень.
  • Участь у роботі комісій відповідно до наказів ректора університету.

Контроль ефективності та якості навчального процесу.

• Контроль за виконанням робочих навчальних планів та навчальних програм на кафедрах.
  • Контроль за розподілом та виконанням педагогічного навантаження науково-педагогічними працівниками університету.
  • Оперативний контроль за виконанням наказів, розпоряджень та заходів, які стосуються організації навчального процесу.