Відгук учасника програми Еразмус+ Касьянової Валерії

У лютому 2018 року я дізналася про надзвичайну можливість – поїхати до міста Тулузи завдяки програмі обміну Еразмус+, – і у той же день вирішила, що маю скористатися цією можливістю. Часу в мене було мало, отже того ж дня я почала збирати документи. До необхідних документів належали: мотиваційний лист, резюме, сертифікат про знання англійської мови на рівні В2 і звісно потрібно було отримати студентську візу. На щастя сертифікат з англійської мови я вже мала, і завдяки значній допомозі наукового відділу, на чолі з проф. Кайдашевим Ігорем Петровичем, і доцента кафедри іноземних мов з латинською мовою та медичною термінологією Лисанець Юлії Валеріївни я встигла пройти цей етап лише за місяць, і вже 1-го березня прибути до аеропорту Тулузи.

Тулуза – це дивовижне місто на півдні Франції, столиця регіону Окситанія, яке займає четверте місце за кількістю населення у Франції, після Парижу, Марселя та Ліона. Цю рожеву частину країни не можливо сплутати з іншими містами, завдяки відповідно забарвленим будівлям, що формують відомі вузенькі французькі вулички, на яких неспішно п'ють каву місцеві жителі.

В рамках програми мені було надане місце у щойно збудованій резиденції, що мала усі зручності, окрему власну і ванну кімнату, місце для навчання та відпочинку і можливість спілкування зі студентами різних спеціальностей та різних куточків світу.

У той же день була запланована зустріч в університеті Тулузи III Поля Сабатьє з моїм координатором Мішелем Аттіобе і деканом стоматологічного факультету, які люб'язно поділилися зі мною та іншими новими студентами інформацією щодо роботи навчального процесу. Ми отримали наші індивідуальні розпорядки дня і почали навчання разом із французькими студентами.

Навчальний процес складався переважно з практики у стоматологічній клініці і на фантомах. Викладачі та студенти охоче пояснювали усі тонкощі роботи та відповідали на запитання, адже більшість з них мають досить високий рівень англійської, тож мовний бар'єр був мінімальний. До того ж, університет Поля Сабатьє люб'язно запропонував безкоштовні курси французької мови для початківців.

У Тулузі не варто хвилюватися за великі розтрати. Стипендія, у рамках Еразмус+ дозволяє повністю покрити ціну на житло, їжу, транспорт. Оформивши місцеву студентську картку, ви можете розраховувати на значні знижки на проїзд у місцевому транспорті, на відвідування музеїв і багато іншого.

Щодо відпочинку, Франція розташована дуже вигідно, між Атлантичним океаном і Середземним морем, а з міста Тулузи дуже зручно і дешево подорожувати до найбільших міст країни і закордон.

Еразмус+ – це та програма, що дійсно допомагає людям розширити їх кругозір, починаючи від навчання і закінчуючи власним розвитком, здобуванням нових друзів і покращенням навичок з іноземної мови. Хочу ще раз висловити щиру подяку науковому відділу УМСА на чолі з проф. Кайдашевим І.П. за можливість стати частиною Еразмус+ і бажаю кожному спробувати це джерело нових ідей і саморозвитку.