Відгук учасника програми Еразмус+ Безкоровайної Анни

Моя подорож до Греції розпочалася ще в стінах УМСА. Спочатку були заявки, написання мотиваційного листа, підготовка резюме та інших документів. На цьому етапі мені дуже допомогли проректор з наукової роботи Кайдашев Ігор Петрович і доцент кафедри іноземних мов з латинською мовою та медичною термінологією Лисанець Юлія Валеріївна. Були і хвилювання, і очікування, і невпевненість, але я завжди могла розраховувати на слушну пораду та професійну підтримку. Щойно я отримала лист-запрошення з Університету Аристотеля, постали питання житла, візи, квитків та інша логістика. Тому, коли я нарешті опинилась в аеропорті Салонік, це було не наслідком цього підготовчого періоду, а захоплюючим продовженням. Греція зустріла мене спекотним вересневим сонечком, свіжим, дзвінким повітрям і блискучо-мерехтливим морем, яке також привітав крилом наш літак.

 

"Erasmus Office" чекав на мене вже наступного дня. Отримавши детальну інформацію щодо нових документів, я одразу попрямувала до місць їх оформлення. Загубитись було б дуже легко, якби не дружелюбність та гостинність місцевих громадян. Кажуть, язик до Києва доведе, хоча в моєму випадку – проведе по незнайомому на той час місту.

Житло, що я обрала – невеликий приватний гуртожиток, 40 з хвостиком кімнат. Сусіди потроху з'їжджались, заповнюючи внутрішню мапу світу гуртожитку. Я зустріла толерантність, щиросердність, відкритість, хороше почуття гумору, старанність, наполегливість, відданість улюбленій справі та ще багато чудових людських якостей представників різних національностей.

Якщо ви не любите/не хочете/не можете тощо готувати, то будете раді дізнатись, що Університет Аристотеля має безкоштовну студентську їдальню для студентів, включаючи учасників програми "Erasmus" (а нас, до речі, було близько 800). А на тих, хто є прихильником здорового способу життя, на території кампусу чекає спорт-центр – зручно та близько.

Тепер найцікавіше – навчання. Медичний факультет Університету пропонує розлогий список курсів, які мусить опанувати студент. Заняття – захоплюючі, живі, обрамлені обговореннями, доповненнями та практичними завданнями. Особливо запам'яталась мікробіологія – поживними середовищами, барвниками, мікробним матеріалом і мікроскопами на кожного студента. Однак найпомітніше – відсутність оцінювання під час пар, лише підсумкові екзамени чи есе (письмові роботи-дослідження на певну тему). Але майбутні грецькі медики все одно регулярно ходять на пари, жваво дискутують під час них і старанно готуються в бібліотеці чи вдома. Місцеві лікарні (я змогла дослідити три з них) демонструють хороше оснащення, зразкову колегіальність і відносну організованість.

Крім навчання, я мала змогу подорожувати, досліджувати місто і території поза його межами, як частина барвистої спільноти "Erasmus" чи з новими друзями.

"Erasmus" – безліч країн в одній пробірці. Це вир нових знань, культур, смаків, людей, вражень і ще надзвичайний об'єм життєвого досвіду, що не валіза, яка ледь пройшла вимоги ваги, а ти сам, свідомість і світогляд, особистий досвід. Це цінний подарунок – весь світ, що лише за крок.