Відгук про викладацьке стажування в рамках програми Erasmus+ Лисанець Ю.В

Влітку 2019 року на мою електронну скриньку прийшов довгоочікуваний лист, у якому повідомлялося, що моя заявка на викладацьке стажування в Університеті Арістотеля (м. Салоніки, Греція) у рамках міжнародної програми академічного обміну ERASMUS+ успішно пройшла конкурсний відбір. Для участі в конкурсі необхідно було підготувати і подати на розгляд ряд документів, серед яких: сертифікат міжнародного зразка про володіння англійською мовою та рівні С1, резюме, робочий план (Work Plan) з докладним описом запропонованої викладацької програми, з обґрунтуванням її доцільності й актуальності, а також з викладом очікуваних результатів. Після узгодження навчальної програми з грецькими колегами в режимі email-листування слід також було отримати рекомендацію від координатора програми ERASMUS+ в Університеті Арістотеля. І ось нарешті моя заявка на академічну мобільність в осінньому семестрі 2019-2020 н.р. отримала схвалення, і я вирушила до Греції – колиски західної цивілізації, батьківщини демократії та філософії.

У ході академічної мобільності мною було проведено цикл інтерактивних лекцій з дисципліни “English for Professional Purposes (Medicine/Dentistry)” для студентів медичного й стоматологічного факультетів Університету Арістотеля за темами: “Essential vocabulary for careers in dentistry”; “Lexical features of medical terminology in modern English”; “Grammar and lexical features of medical case reports”. Також було проведено майстер-класи “Effective academic writing in medicine” та “Medical case reports as a genre of medical discourse”, присвячені особливостям функціонування медичної термінології і наукового стилю в сучасній англійській мові для аспірантів Університету Арістотеля. Лекції та майстер-класи проводилися з використанням навчальних інтерактивних онлайн-платформ “Kahoot” та “Quizlet”. Було надзвичайно цікаво спілкуватися з грецькими студентами і аспірантами, приємно вразила їхня вмотивованість, а також високий рівень володіння англійською мовою і активне вивчення другої іноземної (найчастіше німецької) мови.

Салоніки – друге за величиною місто Греції, “північна столиця” країни. Це стародавнє місто на березі мальовничої затоки Термаїкос (Егейське море) з неповторною атмосферою, багатою історичною спадщиною і скарбами візантійської культури не залишить байдужим жодного, навіть найвимогливішого і найвибагливішого мандрівника. Незабутні враженні також справляють гостинність греків, м’який клімат і неповторна місцева кухня. Грантові кошти ERASMUS+ повністю покривають вартість перельоту в обидва боки, проживання та інші витрати.

Університет Арістотеля, у якому навчаються понад 95 000 студентів, є найбільшим університетом не тільки в Греції, але й на Балканах. В університеті вирує яскраве й насичене академічне, наукове і культурне життя. Університет має понад 500 активних двосторонніх угод про академічну мобільність з провідними вишами Європи та світу.

Під час стажування я не лише мала змогу поділитися власним досвідом викладання англійської мови за професійним спрямованням, але й ознайомилася з нормативно-методологічною базою та особливостями функціонування кредитно-модульної системи в Університеті Арістотеля згідно з міжнародними стандартами академічної мобільності. Зокрема, я вивчала досвід Університету Арістотеля у викладанні дисциплін медичного циклу англомовним студентам, магістрантам, аспірантам; відвідувала заняття грецьких колег з метою опанування нових форм і методів навчання, а також брала участь у міждисциплінарних зустрічах науково-педагогічних працівників.

Щиро вдячна проректору з наукової роботи УМСА професору І.П. Кайдашеву та науковому відділу за безцінний досвід міжнародної академічної мобільності у рамках програми ERASMUS+.

З повагою, кандидат філологічних наук, доцент,  доцент кафедри іноземних мов  з латинською мовою та медичною термінологією Лисанець Ю.В.