Відділ культурно-освітньої діяльностіВідділ культурно-освітньої діяльності

Історія відділу культурно - освітньої діяльності університету багата і різноманітна і несе свій початок з 1973 року. Та офіційно в 1985 році при профкомі студентів, постановою Президії Облпрофради було відкрито студентський клуб, який у 2001 році, згідно Наказу Міністерства культури і мистецтв України, на підставі рішення Вченої Ради академії, переорганізовано у відділ культурно – освітньої діяльності зі штатним розкладом у кількості 10 одиниць. Нині у відділі працює 10 керівників зі спеціальною освітою.

Відділ є структурним підрозділом виховної роботи університету і підпорядковується проректору з науково – педагогічної та виховної роботи д.мед.н, професор Похилько В.І. Начальник відділу Сидоренко Л.В.

Враховуючи соціальну важливість та направленість на підтримку обдарованої студентської молоді, відділ об'єднує і координує роботу 20 гуртків та колективів художньої самодіяльності, серед яких чільне місце займають 5 колективів з почесним званням « народний аматорський» - це ансамбль танцю «Юність», вокальний ансамбль «Мальви»,хор співробітників "Криниця", народний духовий оркестр, народний амоторський вокальний гурт "Плика вокализ".

За роки державної незалежності України художні колективи здобули визначних досягнень, отримали більш як 70 дипломів першості Міжнародних рівнів, 60 Всеукраїнських та понад 230 обласних, одержано 20 Гран – прі та 2 золоті медалі.

Головне завдання відділу – пошук та розкриття творчих здібностей здобувачів вищої освіти, створення умов для роботи мистецьких колективів, залучення до них іноземних студентів, вшанування пам’яті героїв ЗСУ, прищеплення любові до Батьківщини, примноження слави української національної культури як невід’ємної складової незалежної України.

Народний аматорський ансамбль танцю «Юність»

Заснований колектив у жовтні 1973року студентом академії Михайлом Сатановським. За короткий час ансамбль став одним з кращих хореографічних колективів області. В 1976р.відбулася творча поїздка до Болгарії. В 1977р. за високу виконавську майстерність присвоєне почесне звання «Народний самодіяльний», яке з успіхом підтверджується кожного року на Міжвузівському мистецькому фестивалі «Студентська весна».

У жовтні 1993 року «Юність» побувала на фольклорному фестивалі у польському місті Кошаліні, де була відзначена Почесною грамотою. 2007 рік - Народний самодіяльний ансамбль танцю «Юність» став володарем Гран - прі фестивалю «Від серця до серця», що проходив в Угорщині, де проходили Дні української культури. 2008 рік – «Юність» лауреат Міжнародного фестивалю українського мистецтва «Північна зірка», який проходив в Естонії та Латвії. 2012 рік – Перше місце на VIII – Міжнародному фестивалі фольклору та сучасного мистецтва в Італії «Le spiagge D'Italia - 2012». Ансамбль існує 46 років, останні 10 років ним керує досвідчений хореограф Олена Матюніна. Учасники ансамблю сповнені творчим натхненням, тягою до прекрасного, що яскраво відображається в танці, а також вони є активними пропагандистами українського хореографічного мистецтва. «Юність» у 2013 році відзначв свій знаменний ювілей!

Володар Гран-прі у Міжнародному мистецькому фестивалі - конкурсі "Golden Lion 2019" у м. Львові.

Лауреат І премії у 13-му Міжнародному мистецькому фестивалі - конкурсі " ETOILES DE PARIS 2019" у м. Парижі.

Народний аматорський духовий оркестр

Керівник Дмитро Лузановський.

Колектив був створений у 1976 році студентом академії Василем Перебийносом. До 1980 року оркестром керували студенти Анатолій Бурик, Володимир Костенко та Валентин Шинкаренко. В жовтні 1980 року оркестр очолив майор запасу, бувший військовий диригент Іван Петрович Копеленко. З цього часу почалась сторінка великої творчої діяльності колективу. В 1982 році духовий оркестр приймає участь в обласному марш – параді духових оркестрів, де займає Перше місце серед оркестрів вищих учбових закладів області і утримує його до 2002 року. У квітні 1986 року за високу виконавську майстерність колективу присвоєне звання «Народний самодіяльний», а в грудні цього року приймає участь у теле турнірі « Сонячні кларнети».

Колектив побував з творчими концертами в м. Львові, Донецьку, Одесі, Комсомольську. За 39 років свого існування, через мідні труби оркестру пройшло понад двісті студентів, які поповнили свої знання в області музичного мистецтва. Всі вони стали хорошими фахівцями – медиками, керують самодіяльними духовими оркестрами, або самі грають в них.  Колектив щорічно звітується на Міжвузівському обласному мистецькому фестивалі – конкурсі «Студентська весна», та є постійним учасником обласного марш – параду духових оркестрів, присвяченого Дню Перемоги у Другій світовій війні.

Лауреати І премії у Міжнародних фестивалях "Золота амфора 2018" та "Зірковий олімп 2019" у м. Полтава.

Народний самодіяльний вокальний ансамбль «Мальви»

Народний самодіяльний вокальний ансамбль «Мальви» був створений в 1995 році художнім керівником відділу Людмилою Сидоренко. За порівняно короткий час колектив став своєрідною візитною карткою університету. Це і зустрічі вельмишановних гостей з хлібом – сіллю, вшанування і вітання ювілярів, активна участь у культурних заходах університету, міста та області.

За творчі досягнення у розвитку самодіяльного мистецтва, значний вклад у скарбницю української національної культури, високу виконавську майстерність вокальному ансамблю «Мальви» у січні 2000 року присвоєно почесне звання «Народний самодіяльний колектив», яке 20-й рік поспіль успішно підтверджується дипломом Першого ступеня на Міжвузівському обласному мистецькому фестивалі – конкурсі «Студентська весна».

У червні 2006 року ансамбль побував у Польщі, де став лауреатом VIII Міжнародного фестивалю студентської творчості «Європа без кордонів». У листопаді 2008 року народний самодіяльний вокальний ансамбль «Мальви» був запрошений до участі у Міжнародному фестивалі українського мистецтва «Північна зірка», який проходив в Естонії та Латвії, де дівчата теж отримали звання лауреатів. 2012 рік – Перше місце на VIII – Міжнародному фестивалі фольклору та сучасного мистецтва в Італії «Le spiagge D'Italia - 2012». За 20 років свого існування через склад ансамблю «Мальви» пройшли понад 130 учасниць. Любов до пісні об'єднує в гурт дівчат з 1 по 5,6 курси. Творча робота колективу направлена на подальше вдосконалення виконавської майстерності, пропаганду української народної творчості.

У 2015 році став лауреатом І премії XXV Всеукраїнського фестивалю – конкурсу сучасної естрадної пісні «Пісенний вернісаж» м. Київ.

Лауреат І премії на Всеукраїнському мистецькому фестивалі "Лвівська рапсодія 2016".

володар "Гран-прі" Міжнародного фестивалю - конкурсу "Золота соната 2018" у м. Полтава. Володар "Гран-прі" Міжнародного фестивалю - конкурсу мистецтв "Зоряний бриз-2020" у м. Кітень, Болгарія. Володар Гран -прі Міжнародного фестивалю – конкурсу «Зоряний олімп – 2021».

Керівник колективу член Всеукраїнської музичної спілки, начальник відділу культурно -освітньої діяльності, володарка Знаку Народної Пошани «За служіння мистецтву» Людмила Володимирівна Сидоренко. 

Народний аматорський хор „Криниця”

Керівник хору – Вікторія Кульбашна, концертмейстер – Носенко Євгеній Іванович.

У 2008 році за підтримки адміністрації ВДНЗУ „УМСА” відбулося зародження вокально-хорового ансамблю „Криниця” співробітників академії.

За вагомий внесок у розвиток культури українського народу наказом Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації у 2014 році колективу „Криниця” присвоєно звання „Народний аматорський хор”.

За роки свого існування учасниками колективу було проведено чимало виступів в академічних програмах, фольклорно-етнографічних, благодійних заходах. Народний аматорський хор „Криниця” є постійним учасником фестивалю мистецтв „Душі криниця” колективів закладів охорони здоров’я Полтавської області (2014 р. – лауреат ІІІ премії за високу виконавчу майстерність, 2015 р. – лауреат ІІ премії за високу виконавчу майстерність, 2016 р. – диплом ІІ ступеня у хоровому жанрі). У репертуарі „Криниці” – хорові твори українських композиторів різних поколінь, обробки українських народних пісень.

Народний аматорський хор „Криниця” на власному прикладі демонструє послідовне та самовіддане служіння народній пісні, а через неї – служіння національній ідеї.

Вокальний чоловічий гурт «Пліка вокаліз»

Керівник-Дмитро Лузановський.

Колектив створений у вересні 2014 року і за короткий час став популярним серед студентської молоді.  Получив звання «народний аматорський». Нагороджений дипломами І ступеню міжвузівського мистецького фестивалю «Студентська весна – 2016 -2019», Перможець та Лауреат багатьох Міжнародних фестивалів у Полтаві, Одесі, Харкові. З останніх, Лауреат І ступеню Міжнародного дистаційного фестивалю - конкурсу мистецтв "Зоряний бриз-2020" у м. Кітень, Болгарія. 

Ансамбль барабанщиць

Ансамбль барабанщиць створений у 1987 році керівником народного самодіяльного духового оркестру Іваном Петровичем Копеленко. Зараз ансамбль барабанщиць виступає окремо від духового оркестру. Має свою програму. З 2002 року колективом керує молодий талановитий керівник, Заслужений артист естрадного жанру України Євген Дуднік. Виступи цього ансамблю користуються великим успіхом серед студентів та співробітників академії, жителів Полтави та області. Ансамбль є постійним учасником академічних заходів, обласних спортивних свят, змагань і парадів.

Ансамбль бально – спортивного танцю «Орхідея»
Ансамбль бально – спортивного танцю «Орхідея»

Ансамбль бально – спортивного танцю «Орхідея» існує з 2010року. Керівник викладач УМСА Ірина Олександрівна Люблінська. В колективі 16 учасників. «Орхідея» є дипломантом I ступеня Обласного міжвузівського мистецького фестивалю «Студентська весна» 2010-2019 років.

Лауреат ІІ премії у 13-му Міжнародному фестивалі - конкурсі "ETOILES DE PARIS 2019"  у м. Парижі.

 Володар Гран-прі Міжнародного фестивалю конкурсу мистецтв "Golden Lion 2020" у м. Львові.

Ансамбль естрадно – спортивного танцю «Стимул»

Керівник студентка медичного факультету Єлизавета Калюжка. 

Ансамбль лауреат Всеукраїнського фестивалю – конкурсу «Літні тони» в м. Києві. Ансамбль нагороджений дипломами І ступеню міжвузівського мистецького фестивалю «Студентська весна – 2013-2016», лоуреат Всеукраїнського фестивалю "Пісенний вернісаж 2016.

Ансамбль нагороджений дипломами І ступеню міжвузівського мистецького фестивалю «Студентська весна – 2013-2019», Перможець та Лауреат багатьох Міжнародних фестивалів у Полтаві, Одесі, Харкові. З останніх, Лауреат І ступеню Міжнародного онлайн фестивалю - конкусу мистецтв "Golden Lion 2020" у м. Львові.

Ансамбль народного танцю співробітників академії «Візерунки»

Художній керівник – Лариса Кириленко. Колектив створено в 2013 році. Ансамбль – лауреат І премії на IX Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв студентів-медиків та працівників лікувальних закладів України «Ліра Гіппократа – 2014». Всі учасники колективу випускники академії. 2015 рік – лауреат І премії в номінації «Народна стилізація» VII Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Південний берег» місто Одеса. Диплом І ступеня на Х обласному фестивалі мистецтв «Душі криниця – 2016» колективів закладів охорони здоров’я у жанрі хореографії. Диплом лауреата ІІ премії в номінації «Народний танець» V Міжнародного фестивалю-конкурсу хореографічних та вокально-хореографічних колективів «Самоцвіти» м. Львів, 2016 рік.

«Візерунки» продовжують брати участь у національних, міжнародних конкурсах та фестивалях, радують глядачів і підтримують славу академії. Запрошуємо викладачів академії стати учасником ансамблю народного танцю «Візерунки» та особистим прикладом популяризувати надбання духовних культурно-мистецьких традицій серед майбутньої національної медичної еліти.

Соліст - вокаліст Дзюбан Анна

соліст - вокаліст, студентка медичного факультету

Соліст вокаліст Олексій Ткаченко

Соліст вокаліст, студент І курсу медичного факультету.

Учасник проекту "Голос діти 1" - Переможець альтернативного голосування!

Ансамбль лауреат Всеукраїнського фестивалю – конкурсу «Літні тони» в м. Києві. Ансамбль нагороджений дипломами І ступеню міжвузівського мистецького фестивалю «Студентська весна – 2013-2016», лоуреат Всеукраїнського фестивалю "Пісенний вернісаж 2016

Вокальне тріо "Мрія"

Керівник Людмила Сидоренко.

Тріо виступає на академічних вечорах та святах міста. Лауреат І ступеню Міжнародного фестивалю - конкурсу "Золота соната 2019" у м. Полтава. Нагороджене дипломами І ступеню міжвузівського мистецького фестивалю «Студентська весна – 2018 -2019» У складі тріо студентки медичного та стоматологічного факультетів.

ВІА «Вагант»

Керівник Ігор Анатолійович Шумейко, який надихає своїх учасників на творчість, музикальність та оригінальність.

Лауреат І премії Міжнародного фестивалю - конкурсу "Стежками Гоголя 2019" у м. Полтава.

Вокальний дует "To be"

Керівник Людмила Сидоренко

Вокальний дует "To be" Ілля Яковенко та Зозуліна Тетяна. Дует студентів 1-го курсу стоматологічного і медичного факультетів, та вже стали Лауреатами І премії на Міжнародному фестивалі - конкурсі "Золота соната 2019" у м. Полтава.

Вокальний дует "Мажорель" Марокко.

Дует студентів факультету підготовки іноземних студентів Айя Інаім та Абелмунаім Мілуай.

Ольга Резніченко, вокалістка.

Ольга Резніченко, вокалістка. Виконавиця сучасних українських пісень. Студентка 2 курсу медичного факультету №1

Івахненко Єлизавета, солістка-вокалістка

Івахненко Єлизавета, солістка-вокалістка. Студентка фахового медико-фармацевтичного коледжу ПДМУ