Екскурс у часи творення Української державності за матеріалами виставки «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921»

30 січня 2023
109

Історія національного державотворення свідчить, що кожного разу, коли українці намагалися відстояти свою незалежність, гнобителі називали їх «мазепинцями», «петлюрівцями», «бандерівцями», стирали імена патріотів із пам’яті нащадків, очорнювали, знищували. Це стосується й незабутньої події – Української революції 1917-1921 рр., про яку йшлося на просвітницькому заході, організованому відділом управління освітньо-виховною та гуманітарною роботою з молоддю, бібліотекою ПДМУ, кафедрою ендокринології з дитячими інфекційними хворобами (доц. Валентина Ільченко) для здобувачів вищої освіти: 5-ого курсу, мед. фак. №1, 12 гр.; 5 курсу 16 гр., та 4-ого курсу, 6н. гр. мед. фак. №2. Екскурс у часи творення Української державності за матеріалами виставки «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921», що створена науковцями Українського інституту національної пам’яті та експонується у холі адмінкорпусу університету, здійснила завідувачка науково-дослідного експозиційного відділу новітньої історії Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського – Наталія Кузьменко. Вікопомну подію 1918 року – бій під Крутами – присутні обговорювали в центральній читальній залі університетської книгозбірні, переглянувши документальну стрічку «Крути. Із циклу Перемоги України». Голова ради ветеранів Віктор Лебедєв прокоментував особливості тактики ведення бою під Крутами, а Наталія Кузьменко цікаво й дохідливо розповіла про історичні обставини зазначеного періоду, причини та наслідки бою під Крутами, значення цієї події для історії української державності.

Як і в 1917-1921 рр. українці сьогодні захищають незалежність і територіальну цілісність України. І ціна нашої свободи надто висока! Минуть роки, століття, та пам’ять про українських героїв не згине повік, вона буде вічною. Слава Україні! Героям слава!