Зустріч дванадцята: Дмитро Козак

36011, Україна, Полтава, вул.Шевченка, 23
Тел.: (0532) 50-25-66, 56-20-92 (багатоканальний), 56-21-38, 56-21-79, (05322) 60-80-75.
e-mail: pricom@umsa.edu.ua

Студент 12 групи 4 курсу стоматологічного факультету

Дмитро Козак

Мій шлях до вступу в УМСА почався влітку між 10 і 11 класом, коли я вирішив, що хочу стати лікарем-стоматологом. Я вибрав цей шлях розуміючи, що він непростий і тернистий, особливо на перших етапах навчання та роботи, проте мені подобалось, що ця професія допомагає дарувати людям здорові і красиві посмішки, позбавляти зубного болю та дискомфорту.Пізніше, заглиблюючись у суть професії ,– я зрозумів, що вона здатна ще і вселити впевненість і забезпечити соціальний комфорт пацієнту та змінити якість його повсякденного, професійного і особистого життя. Вважаю це більшою цінністю аніж просто лікування.

Вибрав саме УМСА, оскільки більшість стоматологів, в яких лікувався я сам і моя сім’я, порадили саме цей навчальний заклад. Вони відзначали наявність високої загальнолікарської підготовки лікарів-стоматологів, досвідчений викладацький склад та базування профільних кафедр у стоматологічних поліклініках, що дає можливість практичної роботи з пацієнтами на старших курсах. Також важливим для мене була близькість міста Полтави до Кременчука,мого рідного міста.

Часто я згадую той самий серпень після вступних іспитів та подачі документів, коли мені прислали лист з академії, що я зміг поступити на стоматологічний факультет УМСА, а тим більше - на бюджетну форму навчання! Це була надзвичайно гарна новина для мене, до того ж я зрозумів, що рік підготовки до вступу пройшов недарма. Я і зараз вдячний за підтримку моїй сім’ї та друзям, викладачам за здобуті знання, шкільним рокам, впродовж яких я навчився вчитися і визначати пріоритети.

Перший семестр в академії був нелегким, але з кожним днем я відкривав для себе щось нове. Я дуже радий, що став старостою групи із самого початку. Іноді важко встигати інформувати усіх одногрупників з приводу навчального процесу, допомагати і відповідати на запитання, що турбують. Проте можливість завжди бути в курсі справ в академії, комунікація з викладачами та іншими курсами і групами факультету – це дуже полегшило мій перший рік в академії.

Перший курс у мене ще асоціюється з анатомією і з викдадачкою Степанчук Аллою Петрівною. Дуже вдячний їй за те, що цей один із важливих предметів на молодших курсах, на мою думку, викладала саме вона. Бо ж знання анатомії є ключем до подальшого навчання та щоденної стоматологічної практики.

Подолавши біохімію та мікробіологію, на третьому курсі я вже зустрівся зі своїми першими пацієнтами.Ними стали  мої друзі та одногрупники. і з того часу я, як тільки є така можливість на стоматологічних кафедрах, на облишаю цю практику. Здавши КРОК-1 і подолавши найважчі три роки навчання, зараз я маю можливість більше приділяти часу саме стоматології, вивчати літературу і отримувати практичний досвід у вільний від лекцій час.

Студентський період життя, окрім знань, щедро дарує мені ттакож еплі і веселі студентські зустрічі. Це і Студентська республіка, і друзі та наставники, можливість грати за збірну академію із баскетболу і читати лекції у дитячих садочках разом з волонтерським загоном «Посмішка», а ще брати участь у конкурсах та конференціях. Та хіба можна перелічити! Треба все пережити самому, щоб зрозуміти, який це кайф – студентське життя в академії!

Я встиг полюбити академію такою, якою вона є для мене - зі своїми складнощами медичного вишу, безсонними ночами перед екзаменами, поїздками до психлікарні на заняття або до зупинки «Оптика» у переповненій маршрутці о восьмій ранку, біготнею із заліковими книжками під кінець семестру!.. Водночас щиро радіти за кожний пройдений етап навчання та практики, спілкуватись і обмінюватись енергією та емоціями із оточуючими людьми вже четвертий рік з мого першого дня в стінах академії. Це стало окремою частинкою мого серця, і ту любов разом з бажанням ,з якими я прийшов вчитись на стоматолога, не подолати ніяким буденщині і труднощам!

Вступникам я раджу отримати ту спеціальність, яку вони обрали максимально свідомо, – саме в УМСА!

Бо саме тут, у нас, ви обов’язково отримаєте необхідні знання, матимете підтримку та наставництво від викладачів, а ще, що також дуже важливо для нашого брата-студента: проведете веселі студентські роки, які вже ніколи не забути! Так що – вперед! Попереду вступна кампанія, а значить, і нелегкі випробування! Хай вам пощастить! А потім зустрінемось, коли вже самі станете студентами і вже ви поділитесь першими враженнями! На зв`язку!