Відгук учасниці програми Erasmus+ Липко Анастасії

У весняному семестрі 2022 року мені пощастило відвідати Університет Ла Ріохи (м. Логроньйо, Іспанія) у рамках програми академічної мобільності Еразмус+. Для участі необхідно було в зазначений термін подати на розгляд мотиваційний лист, резюме та сертифікат з англійської мови.

Логроньйо – це місто на березі річки Ебро на півночі Іспанії, столиця провінції Ла Ріохи. Старе місто приваблює неповторною бароковою архітектурою, а новобудови навколо забезпечують зручну інфраструктуру.

Одразу по приїзду Університет Ла Ріохи створив всі умови для мого комфортного поселення і проживання, представники викладацького й адміністративного складу показали мені Логроньйо і безліч його зелених парків та затишних вуличок.

Моя мобільність проходила у форматі практичного стажування (traineeship) і складалася з практичних годин в лікарні Сан-Педро (травматологічне відділення) та роботи в офісі в приміщенні Університету (школа медсестринства). Моїм супервайзером на час практики в лікарні був студент другокурсник Алайн Марко, разом з ним я виконувала ту ж саму роботу, що й інші медсестри: слідкувала за загальним станом пацієнтів, станом післяопераційних ділянок, гіпсу, забезпечувала прийом ліків та збір аналізів.

Школа медсестринства Університету Ла Ріохи розміщується у новій сучасній будівлі майже в самому центрі міста. Під час роботи в офісі я долучилася до наукової роботи в рамках проєкту Erasmus+ “BE-NEW Project – Exercise for diabetes: beneficial effect of new educational and physical activity programs”. Моїм завданням було опрацювання анкет учасників дослідження, введення й статистична обробка інформації, упорядкування бази даних. Я працювала з програмним забезпеченням SPSS Statistics, опанувала принципи планування опитування та збору анамнезу пацієнтів. Навички та досвід, здобуті під час стажування, безперечно стануть у нагоді в моїй науковій діяльності в майбутньому.

Стосовно мови, більшість іспанців, з якими я мала співпрацювати, говорили англійською, тож мовних перешкод було дуже мало і вони лише додали мотивації у вивченні іспанської. Під час мого перебування в Логроньйо (квітень – липень 2022) я відвідувала безкоштовні курси іспанської мови, організовані Університетом Ла Ріохи, та отримала відповідний сертифікат.

Моє стажування також включало участь у різноманітних заходах, спрямованих на поглиблення міжкультурної комунікації між українськими та іспанськими студентами. Зокрема, я взяла участь у роботі міжуніверситетського семінару “Bridging Ukraine and Spain” і виступила з доповіддю під час секційного засідання “Ukrainian Nature and Architecture. National Traditions and Gastronomy”.

Було надзвичайно цікаво познайомитися з національним традиціями Іспанії. Період мого стажування припав на декілька яскравих свят, наприклад Сан Бернабе (08-12 червня 2022 р.), під час святкування якого старе місто Логроньйо перетворилося на середньовічний ярмарок з історичними реконструкціями, музикою та урочистими процесіями.

Стипендія Еразмус+ не лише покрила мої витрати на проживання, але й дозволила здійснити декілька захопливих подорожей Іспанією. Зокрема, я відвідала Країну Басків (міста Більбао і Сан-Себастьян), а також провінцію Кантабрія (місто Сантандер).

Щиро вдячна науковому відділу на чолі з професором І.П. Кайдашевим за всебічну підтримку в здійсненні моєї мрії.

Усі отримані знання і неоціненний досвід мотивували мене поглиблювати знання з англійської, вчити інші іноземні мови, стати кваліфікованим фахівцем, займатися науковою діяльністю, продовжувати пізнавати світ і надалі розвиватися у незалежній та євроінтегрованій Україні.